Albert de Montaubert ročník 1973 0,7l

Produkt je skladom

Ročník 1973 z kolekcie nádherných ročníkových koňakov Millesime Imperial od firmy Albert de Montaubert. Ročník 1973 je vytvorený exkluzívne koňakom z vína zberaného v roku 1973.

Ceny vrátane DPH

Dostupnosť: Produkt je skladom [Kde?]
Naša cena: 209,00 EUR
Ohodnoťte produkt Veľmi zle. Rozhodne nedoporučujem!Žiadna slávaCelkom to ujdeVýborná záležitosťSkvelá záležitosť. Vrele doporučujem!
Albert de Montaubert ročník 1973 0,7l Kliknite na obrázok
Obj. kód:COG157
Zaradený

Darčeky » Darčeky k výročiu

Liehoviny » Cognac » Ročníkový

Liehoviny » Ročníkové

Náš tip » Ročníky » Cognac

Objem (l):0,7
Obsah alkoholu (%):45
Ročník:1973
Región:Cognac
Krajina pôvodu:Francúzsko
Web:www.montaubert.com
Ks v kartóne:6 | Po jednotlivých kusoch [Prečo?]

Ročníkový alebo Millesime koňak

Ročníkový (Millesime) Cognac sa od tradičných koňakov označených značkami V.S., V.S.O.P. či X.O. líši tým, že každá fľaša obsahuje výlučne koňak zo zberu hrozna daného roku. Aj pre kompenzáciu prirodzených strát, ku ktorým dochádza v sudoch, kde koňak pomaly zreje, pri tzv. 'podiele anjelov" sa používá eau-de-vie z toho istého roku. Je tak zaistené, že každý koňak bude 100% ročníkový. Tieto luxusné a vysoko cenené koňaky sú vyhľadávané znalcami pre svoju jedinečnosť - každý ročník je špecifický svojim charakterom. V neposlednej rade sú cenené pre svoju emocionálnu hodnotu ako originálny darček pre významné výročia.

Albert de Montaubert Cognac

Albert de Montaubert je laikom možno menej známy avšak veľmi významný a tradičný  francúzsky výrobca koňaku a armaňaku. Táto rodinná firma s mnohoročnou tradíciou bola až do konca sedmdesiatych rokov minulého storočia jedným z hlavných dodávateľov  eau-de-vie pre Cognac značky Curvoisier. Tento vzťah trvajúci  prakticky celé dvadsiate storočie zanikol v súvislosti s obmenou generácií v osmdesiatych rokovch, odkedy sa Albert de Montaubert zameriava výhradne na produkciu a predaj koňaku a armaňaku pod vlastnou značkou.

Z každého ročníku archivovali pivniční majstri niekoľko sudov koňaku, vďaka ktorým majú teraz jeho milovnící  možnosť vychutnávať exkluzívne svedectvo o generáciach jednej z najušľachtilejších francúzskych tradícií. Každá ročníková fľaša je opatrená certifikátom potvrzujúcim pôvod a dátum plnenia.

Ročníkový i X.O. koňak  Albert de Montaubert je pravidelným účastníkom a mnohonásobným víťazom medzinárodných súťaží. Medzi  tie najcennejšie patria:

  • Cognac XO 50y - Veľká zlatá medaila ISW 2007
  • Cognac XO 50y - Vinný destilát roku ISW 2007
  • Armagnac XO 25y Excellence - Zlatá medaila ISW 2007
  • Cognac XO 25y - Strieborná medaila ISW 2007
  • Cognac XO 50y - Zlatá medaila ISW 2006

Cognac

Koňak (cognac) je najznámeším typom brandy. Preto, aby sa mohla liehovina nazývať koňak, musí spĺňať prísne kritéria. Musí pochádzať z okolia mesta Cognac v západnom Francúzsku, čo stanovil už francúzsky zákon v roku 1909. Tento región sa ďalej delí na šesť oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v porad&iacut... čítajte ďalej »
Názory zákazníkov
Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Budete prvý.
Váš názor
Vaše meno alebo prezývka
Zákazníci ktorí kupujú tento produkt kupujú tiež
Albert de Montaubert 50y X.O. 0.5l Cristal

COG126

Produkt je skladom
Albert de Montaubert ročník 1971 0,7l

COG155

Produkt je skladom
Albert de Montaubert ročník 1981 0,7l

COG187

Produkt je skladom
Použitím tejto stránky potvrdzujete že máte 18+ rokov.
(051) 759 3902