Grand Marnier Cordon Jaune 0,7l

Bežne dodávame do 14 dní

Cordon Jaune, alebo Žltá Stuha od Grand Marnier je slabší brat Cordon Rouge. Je ho ťažko zohnať, predáva sa iba vo vybraných krajinách a na niektorých letiskách. Používa sa predovšetkým k príprave koktailov, či naloženej horkej kôry pomarančov do brandy.

Ceny vrátane DPH

Dostupnosť: Bežne dodávame do 14 dní
Naša cena: 23,90 EUR
Ohodnoťte produkt Veľmi zle. Rozhodne nedoporučujem!Žiadna slávaCelkom to ujdeVýborná záležitosťSkvelá záležitosť. Vrele doporučujem!
Grand Marnier Cordon Jaune 0,7l Kliknite na obrázok
Obj. kód:LIQ094
Zaradený

Likéry » Ovocné likéry » Citrusy

Likéry » Svetové likéry » Francúzsko

Náš tip » Svetové likéry

Objem (l):0,7
Obsah alkoholu (%):40
Krajina pôvodu:Francúzsko
Web:www.grand-marnier.com
Ks v kartóne:6 | Po jednotlivých kusoch [Prečo?]

 

Grand Marnier

Pod touto značkou, ktorá je vyznačená na nahnedlej fľaši, pripomínajúcej tvarom fľašu s cognacom, sa skrýva osud Louisa Alexandra Marniera-Lapostolle, ktorý bol členom významnej parížskej rodiny.

Snahou, vôľou a možnosťami dovŕšil svoj osud Grand Marnier tým, že v roku 1870 uviedol novú receptúru likéru, ktorý má základ v cognacu, získaného v oblasti Charente a Charente-Maritime, prímorské oblasti, v kraji Grand Champagne. Preto snáď aj ten tvar fľaše.

Do alkoholu pridal kôru z horkých pomarančov, ktoré sa pestujú na Haiti, cukrový sirup a dalšie nevyhnutné charakteristické zložky, všetko vymaceroval a na záver macerát destiloval. Následne všetko zmiešal s cognacom v určitom množstve, povaril na teplotu 35 stupňov, ochladil, prefiltroval a uložil do sudov z dubového dreva, kde tento likér mal stárnuť niekoľko mesiacov.

Skoro nič nové pod slnkom aj v tejto dobe. Podobne už postupoval aj jeho významný konkurent a to Cointreau, ale nepoužíval cognac.

Dnes môžeme nájsť v ponuke firmy fľašu zo žltou stuhou, pod menom Cordon Jaune, ktorá obsahuje likér, kde je použité brandy. Fľaša rovnakého tvaru a s červenou stuhou, pod názvom Cordon Rouge, ktorá obsahuje likér s použitím cognacu Fine Champagne, je finálnym výrobkom, ktorý zdobí každý profesionálny bar.

Profesionálny bartender túto značku Grand Marnier používa pri přrprave miešanychg drinkov podľatradičných receptúr - napríklad Alfonso Special - a nemá snahu ju nahradzovať napríklad Contrieau.

Názory zákazníkov
English Saildocva, 08.06.2008
When in Prague I fell in love with this version of Grand Marnier. While its not as well known and not generally rated as highly, I find it smooth and a delightful change of pace.

English baabara, 14.04.2009
We love this too but you can't buy it in England. Do you know if this company or someone else wil ldeliver it us here? We don't go anywhere now where you can get it. Thanks

Váš názor
Vaše meno alebo prezývka
Zákazníci ktorí kupujú tento produkt kupujú tiež
Grand Marnier Cordon Rouge 0,7l

LIQ044


26,90 EUR
vrát.DPH
Produkt je skladom
Chartreuse Verte 0,7l

LIQ175


29,90 EUR
vrát.DPH
Produkt je skladom
Chambord 0,5l

LIQ124

29,90 EUR
27,90 EUR
vrát.DPH
Produkt je skladom
Jameson Crested Ten 0,7l

WHS356


26,90 EUR
vrát.DPH
Produkt je skladom
Použitím tejto stránky potvrdzujete že máte 18+ rokov.
(051) 759 3902