Hennessy H250 Collector Blend 1l

Bežne dodávame do 5 dní

Pri príležitosti 250. výročia vyrobilo Hennessy nový koňak . Tá najlepšia eau - de -vie bola špeciálne vybraná pre ich schopnosť dosiahnuť delikátnu harmóniu medzi silou , sviežosťou a eleganciou . Najmladší eau - de -vie obsiahnutá v tomto špeciálnom koňaku zrela minimálne 15 rokov v mladších sudoch . Iba 250 sudov , po 250 litroch , bolo uložené v pivniciach na brehu rieky Charente , aby umožnilo svetu spoločne osláviť toto krásne výročie domu Hennessy .

Ceny vrátane DPH

Dostupnosť: Bežne dodávame do 5 dní
Naša cena: 409,00 EUR
Ohodnoťte produkt Veľmi zle. Rozhodne nedoporučujem!Žiadna slávaCelkom to ujdeVýborná záležitosťSkvelá záležitosť. Vrele doporučujem!
Hennessy H250 Collector Blend 1l Kliknite na obrázok
Obj. kód:COG335
Zaradený

Darčeky » Luxusné darčeky

Darčeky » Darčeky pre pánov

Darčeky » Darčekové balenie » Cognac a brandy

Liehoviny » Cognac » Hors d'Age

Náš tip » Prémiové destiláty

Objem (l):1
Obsah alkoholu (%):40
Región:Cognac
Krajina pôvodu:Francúzsko
Web:www.hennessy.com
Ks v kartóne:6 | Po jednotlivých kusoch [Prečo?]

Ďalej v encyklopédii

Hennessy Cognac

Hennessy

Hennessy je najpredávanejší koňak na svete, stojí za celosvetovo uznávaným delením koňakov podľa veku jednotlivých páleniek, ktoré sú v nich obsiahnuté od najmladších, označených V.S, cez staršie  V.S.O.P až po najstaršie X.O, ktorých  najmladšia zložka musí byť aspoň šesť a pol rokov stará. Tie najlepšie  druhy Hennessy sú miešané z páleniek starých niekoľko desaťročí a v značkách Richard Hennessy a Hennessy Paradise sú  pálenky staré viac než sto rokov.

Pre správne vychutnani ľahkosti a jemnosti Hennessy doporučujú majstri pivníci jeho podávanie pri teplote 18 - 21 stupňov Celsia  z pohárov  tulipanového tvaru. V dámskej spoločnosti je v súčasnosti  veľkým hitom Hennessy V.S podávaný s ľadovou drťou a kúskom citrónu, ale tiež Hennessy long drinky. Favoritom je Hennessy Glace, teda Hennessy V.S s  niekoľkými kocami ľadu, tonikom alebo Hennessy Side Car, ktorý okrem Hennessy obsahuje tiež Triple Sec a limetovú šťavu. Hennessy V.S.O.P sa doporučuje piť čistý, maximálne sa jeho skvelá chuť môže podtrhnúť pojedaním pomarančovej  kôry namočenej v čokoláde.

Dlhé roky prevládal mýtus o tom, že koňak je len nápojom pre mužov. Ovšem  nie je dôvod prečo by lahodná, inšpirujúca chuť francúzského koňaku Hennessy mala zostať  utajená ženám! Veď Hennessy je symbolom Francúzska, stelesnením jeho štýlu a vycibreného vkusu a práve tieto kvality, spolu s neopakovateľnou chuťou oslovujúce všetku zmysly, ho robia príťažlivým pre ženy milujúce francúzsku eleganciu a šarm.

Richard Hennessy bol najmladším synom lorda z Ballymacmoy. Keď bol v bitke pri Fontenoy zranený, odviezli ho  do posádky na ostrove Ilie de Ré. Tam ho okúzlil blízky charentský kraj a miestna pálenka tzv. "eau-de-vie" (voda života). Rozhodol sa teda usadiť na brehu rieky Charente a venovať sa výrobe koňaku. Jeho priamy potomkovia pokračujú v jeho šľapajách dodnes.

Cognac

Koňak (cognac) je najznámeším typom brandy. Preto, aby sa mohla liehovina nazývať koňak, musí spĺňať prísne kritéria. Musí pochádzať z okolia mesta Cognac v západnom Francúzsku, čo stanovil už francúzsky zákon v roku 1909. Tento región sa ďalej delí na šesť oblastí (cru): Grande Champagne, Petite Champagne, Borderies, Fins Bois, Bons Bois a Bois Ordinaires – v porad&iacut... čítajte ďalej »
Názory zákazníkov
Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Budete prvý.
Váš názor
Vaše meno alebo prezývka
Použitím tejto stránky potvrdzujete že máte 18+ rokov.
(051) 759 3902