Veuve Clicquot Brut 0,75l

Produkt je skladom

Svoju oranžovou etiketou je Veuve Clicquot Ponsardin známy po celom svete. Nezameniteľné, dokonalé a vyvážené šampanské, sformované Pinot Noir, doplnené eleganciou Chardonnay a ucelené Pinot Meunier. AKCIA: pri objednávke 2 fliaš dostanete 2 x originálne plastové poháre alebo štýlový zápisník (podľa Vášho výberu), platí do vypredania zásob.

Ceny vrátane DPH

Dostupnosť: Produkt je skladom [Kde?]
Naša cena: 48,90 EUR
Ohodnoťte produkt Veľmi zle. Rozhodne nedoporučujem!Žiadna slávaCelkom to ujdeVýborná záležitosťSkvelá záležitosť. Vrele doporučujem!
Veuve Clicquot Brut 0,75l Kliknite na obrázok
Obj. kód:CHA001
Zaradený

Víno » Farba » Biele

Víno » Druh » Šumivé » Šampanské

Víno » Krajina » Francúzsko » Champagne

Objem (l):0,75
Na podnebí / chuť:Brut
Región:Champagne
Krajina pôvodu:Francúzsko
Web:www.veuve-clicquot.com
Ks v kartóne:6 | Po jednotlivých kusoch [Prečo?]

Svieža symfónia ovocných chutí a vôni robí z tohoto šampanského skvelý aperitív alebo elegantného sprievodcu vybraných jedál.

O vinárstve

V roku 1772 založil Philippe Clicquot podnik na výrobu vína s menom Clicquot. Jeho syn François, ktorý rodinný podnik prevzal, sa v roku 1798 oženil s Barbe Nicole Ponsardin. Keď François v roku 1805 zomrel, rozhodla sa mladá vdova, ktorá v tom čase  mala len 27 rokov, pokračovať v odkaze svojho  manžela. Ako žena s víziou, sa stala „hnacou silou“ preslávenia a úspechu značky, ktorá sa v roku 1810 premenovala na Veuve Clicquot Ponsardin.

S neutíchajúcou snahou presadzovať  vynikajúcu kvalitu a inováciu vymyslela v roku 1816 madam Clicquot „table de remuage“ (systém odstránenia usadenín vo fľašii) s  cieľom získať  vyčírené  šampanské bezkonkurenčnej  kvality. Ako prejav uznania jej  odvahy a rozhodnosti bola vo svojej dobe známa ako „Grand Dame of Champagne“.
Madame Clicquot postupne svoj dôvtip a šikovnosť  využila k rozvoju výnimočnej vinárskej  oblasti s rozlohou 515 hektárov v srdci najlepších viníc kraja Champagne.

V dnešnej  dobe značka Veuve Clicquot i naďalej vo Francúzsku i v zahraničí zosobňuje hodnoty, ktoré si Madame Clicquot cenila: modernosť a odvaha spojená s dôrazom na prvotriednu  kvalitu a odborné znalosti.

Šampanské Veuve Clicquot Ponsardin patrí do skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) - najväčšieho svetového podniku s luxusným tovarom, vlastniaceho  jedinečné portfólio s viac než 60 prestížnymi značkami.

Champagne

Šampaňské víno je šumivé víno, ktoré sa vyrába tak, že sa vo fľaši vyvolá sekundárne kvasenia  vína, čím vzniká oxid uhličitý. Víno s označením Champagne sa môže vyrábať len vo francúzuskej oblasti Champagne-Ardenne. Táto zásada je v Európskej únií zakotvená v štatúte chráneného miesta pô... čítajte ďalej »
Názory zákazníkov
Tento produkt zatiaľ nikto nehodnotil. Budete prvý.
Váš názor
Vaše meno alebo prezývka
Zákazníci ktorí kupujú tento produkt kupujú tiež
Moet Chandon Imperial Brut 0,75l

CHA010

Produkt je skladom
Domaine Hamelin Petit Chablis AOC 0,75l

VFR460

Produkt je skladom
Použitím tejto stránky potvrdzujete že máte 18+ rokov.
(051) 759 3902