V každom odvetví ľudskej činnosti je dôležitým parametrom  pre psúdenie  hodnoty TRADÍCIA. V  prípade  výroby likérov  a liehovín Milana Metelku ide o tradíciu skutočnú, dedenú  z otca na syna. Veď  získať si dobré meno  a poskytnúť zákazníkovi určité záruky je stále obtiažejšie. Dobrá tradicia je teda prvá z predností likérky z   malej dedinky blízko Vyškova na Morave. Tou ďalšou je KVALITA. Nie všade sa totiž liehoviny vyrábajú z  vysoko kvalitných surovín. Pre pána Metelku je to však samozrejmosťou a rozdiel v chuti je evidentný. Veríme, že si z našej bohatej ponuky  vyberiete a posúdite  sami pravdivosť našich slov.
Treťou hlavnou prednosťou firmy je solídny  prístup k  zákazníkovi. Zamestnanci firmy svoje výrobky neustále zdokonaľujú ako v akosti, tak v designe finálneho výrobku označeného logom firmy Milan Metelka, tradičnej rodinnej likérky.

História

Výroba likérov a liehovín v rodine  Antonína Metelku sa začala v roku 1935 vo  Vyškove na južnej  Morave. Pri prevádzke reštauračnej  činnosti v odľahlých  priestorch  začal otec so synom vyrábať likéry nie len pre svoju potrebu ale svoje výrobky začali rozvážať po celej južnej  Morave. Nosnými produktami bola Režná, Rum, Griotka, bylinný likér Praděd, jemný horký likér Wolga, Rosbašský likér, liqueur de Chartreuse, špeciálny  bylinný likér pre lovcov Hubertus a iné v tej dobe obľúbené liehoviny a likéry. V roku  1940  ktorých vzrastajúci vplyv na trhu liehovín bol utlumen začiatkom  II. svetovej vojny  a zavedením prídelu  liehu pre tuzemských výrobcov alkoholických nápojov. V roku 1946 až 1947 syn Bohumil Metelka úspešne ukončil štúdium likérnickej školy a naviazal na výrobu po svojom otcovi . Rozkvet  firmy však bol nedobrovoľne ukončený  v roku  1948, keď  politickú  moc prevzala komunistická strana a tým ukončila súkromé podnikanie vo vtedajšom  Československu. Bohumil, syn Antonína Metelku bol v roku 1950 komunistami označený ako nežiadúcu  buržoáznu  mládež a z tohoto dôvodu bol uvrhnutý do táborov PTP ( pomocné technické prápory). Bohumil strávil nedobrovoľne v týchto táboroch 3 roky tvrdou prácou v ostravských uhoľných baniach len za svoje slobodné myslenie.
Po páde totalitného režimu  v roku 1989 pán Bohumil Metelka odovzdal skúsenosti  v obore svojemu synovi Milanovi, ktorý koncom roku 1991 začal  výstavbu rodinnej  likérky  a tým naviazal na tradíciu vo výrobe alkoholických nápojov, ktorá trvá dodnes.