Značky

 • Aberfeldy

  Aberfeldy

  Aberfeldy je škótska pálenica spoločnosti John Dewar 's and sons / Bacardi Ltd. nachádzajúci sa v meste Aberfeldy v grófstve Perthshire, ktorý vyrába škótsku sladovú malt whisky.

 • Aberlour

  Aberlour

  Aberlour je škótska pálenica sídliaca v rovnomennej dedine v grófstve Banffshire, ktoré vyrába škótsku sladovú whisky. Bola založená roku 1879 Jamesom Flemingom na mieste staršej paliarne z r. 1826. Aberlour znamená v gaelštine "ústie bublajúceho potoka", čo sa pravdepodobne vzťahuje k miestnemu prameňu sv. Drostana, ktorý je zobrazený na etiketách pálenice, ale nie je zdrojom vody pre pálenicu. Asi polovica produkcie prichádza na trh ako single malt, zvyšok slúži na výrobu miešanej whisky značky Clan Campbell, ktorá patrí rovnakej spoločnosti.

 • Absolut

  Absolut

  Vodky značky Absolut sú tretími najpredávanejšími vodkami na svete.

 • Albert de Montaubert

  Albert de Montaubert

  Albert de Montaubert je laikom možno menej známy avšak veľmi významný tradičný francúzsky výrobca Cognacu a Armagnacu. Táto rodinná firma s mnohoročnou tradíciou bola až do konca sedemdesiatych rokov minulého storočia jedným z hlavných dodávateľov eau-de-vie pre Cognac značky Curvoisier. Tento vzťah trvajúci prakticky celé dvadsiate storočie zanikol v súvislosti s obmenou generácií v osemdesiatych rokoch, odkedy sa Albert de Montaubert zameriava výhradne na produkciu a predaj Cognacu a Armagnacu pod vlastnou značkou.

  Z každého ročníka archivovali pivničný majstri niekoľko sudov Cognacu, vďaka ktorým majú teraz milovníci Cognacu možnosť vychutnávať exkluzívne svedectvo o generáciach jednej z najušľachtilejších francúzskych tradíciou. Každá ročníková fľaša je opatrená certifikátom potvrdzujúcim pôvod a dátum plnenia.

 • Amarula

  Amarula

  Výnimočné likéry Amarula pochádzajú z Južnej Afriky. Ich hlavnou zložkou je ovocie Marula, ktorého stromy rastú vo voľnej prírode Južnej Afriky, Namíbie a Zimbabwe. Jeho plody sú obľúbenou pochúťkou slonov ktorí sa tak stali hlavným logom likéru Amarula. Výrobcovia likéru tiež založili vlastný program Amarula Elephant Research Programme na zachovanie slonov v ich prirodzenom prostredí.

 • Angostura

  Angostura

  Angostura je jedným z popredných karibských výrobcov rumu s vynikajúcou zbierkou značiek rumu a je svetovým lídrom na trhu s horkosťou.

 • Ardbeg

  Ardbeg

  Pálenicu Ardbeg založil v roku 1794 Alexander Stewart. Na tomto mieste bola už dávno predtým známa čierna pálenica. Pálenica Ardbeg krátko po svojom založení skrachovala a v roku 1815 bola znovuotvorená Johnom MacDougall. V majetku jeho rodiny zostala až do roku 1977, kedy ju kúpil Hiram Walker. V rokoch 1981 až 1989 a 1996 až 1997 bola pálenica uzavretá. Pálenicu vlastnil v rokoch 1976 až 1996 Hiram Walker, ktorý ju kúpil za 300.000 libier. V roku 1997 kúpila pálenicu spoločnosť Glenmorangie plc. za 7 miliónov libier. Pálenica prešla v roku 2000 renováciou a sú nainštalované úplne presné repliky destilačných zariadení. Používanú vodu vedie pálenica 5 km cez rašelinisko z Loch Arinambeast a Loch Uigedail. Hovorí sa, že John MacDougall, ktorý pálenicu opätovne otvoril, bol tak hrdý na svoj klan, že dokonca zaplatil na súde pokutu za akéhosi MacDougall, ktorého nikdy predtým nevidel, lebo podľa neho sa nikto s týmto menom nemohol dopustiť ničoho zlého.

 • Bacardi

  Bacardi

  Bacardi je spoločnosť sídliaca v San Juan v Portoriku a Hamiltone na Bermudách. Bacardi je zároveň druh svetlého rumu, ktorý táto spoločnosť vyrába. Spoločnosť je jednou z najväčších rodinných spoločností na výrobu alkoholu a predáva viac ako 200 miliónov fliaš ročne.Spoločnosť založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roku 1862. Počas Kubánske vojny za nezávislosť a po okupácii Kuby USA sa stal rum Bacardi základom pre koktaily Cuba Libre a Daiquiri.Na začiatku 20 storočia otveřela spoločnosť ďalšie pobočky v Barcelone a New Yorku. Americkú pobočku ale neskôr musela zatvoriť kvôli prohibícii a spoločnosť namiesto nej postavila stáčacie závod v Mexico City a pálenicu v Portoriku. Henri Schueg, riaditeľ spoločnosti Bacardi, dokázal uhájiť meno Bacardi aj pre produkty vyrobené mimo Kubu. Spoločnosť dosiahla veľké úspechy, čo sa prejavilo napríklad stavbou Edificio Bacardí (budova Bacardi) v Havane, ktorá je stále jednou z najpozoruhodnejších budov štýle Art Deco v Havaně.Po prevratu na Kube vláda majetok Bacardi znárodnila a rodina opustila Kubu. Bacardi odmietla ponúkané vyrovnanie a uchovala si svoju značku naďalej produkovanú z Portorika. Spoločnosť tiež kúpila značku Havana Club, ktorú stretol na Kube rovnaký osud a bola znárodnená, a dodáva rum Havana Club do Spojených štátov.

 • Bailey's

  Bailey's

  Baileys je predávané vo viac ako 130 krajinách sveta. Viac ako 2000 pohárov tohto likéru je vypité každú minútu každý deň. Pre ten najvyšší pôžitok by Baileys malo byť servírované vychladené. Napriek tomu,že Bailey je bežné írske priezvisko, s Baileys nie je spojený žiadny konkrétny človek tohto mena. Názov likéru bol vybratý členom vývojového týmu niekedy v 70. rokoch a inšpiráciou pre neho bolo meno hotela oproti kancelárii.

 • Ballantine's

  Ballantine's

  História tejto na svete druhej najpredávanejšej whisky, siaha až do roku 1827, kedy si sedliacky syn George Ballantine otvoril malý obchod v Edinburghu a začal dodávať whisky svojim zákazníkom. Neskôr začal vytvárať svoje vlastné zmesi a do podnikania zasvätil aj oboch svojich synov. Aj keď bol prosperujúci rodinný podnik nakoniec v roku 1919 predaný, nový majitelia sa rozhodli naďalej používať pre túto whisky názov Ballantine 's ako zavedenú značku najvyššej kvality.

 • Balvenie

  Balvenie

  Pálenica bola založená v roku 1892 Williamom Grantom a produkuje čistú sladovú whisky. Táto pálenica je v majetku rodiny Grantových dodnes. Liehovarníci vznikla prebudovaním šľachtického sídla a dnes má 8 destilačných kotlov.

 • Barcelo

  Barcelo

  Ron Barcelo bol založený Juliánom Barcelom, španielskym emigrantom z Mallorky. Ktorý zakladá spoločnosť Barceló &Co v Dominikánskej republike len rok po svojom príchode do krajiny. Okolo roku 1980 vytvára Miquel Barcelo Ron Barcelo Imperial a ten sa stáva najpopulárnejším rumom v Dominikánskej republike. Momentálne je Ron Barcelo exportovaný do viac ako 50 krajín sveta.

 • Beefeater

  Beefeater

  Beefeater Gin je značka gin vo vlastníctve spoločnosti Pernod Ricard, ktorá je balená a distribuovaná vo Veľkej Británii spoločnosťou James Burrough. Beefeater zostal v rodine Burroughovcov až do roku 1987. Názov sa vzťahuje na Yeomen Warders, ktorí sú slávnostnými strážami Tower of London. Pivovar Beefeater je jedným z deviatich v súčasnosti stále pôsobiacich v samotnom Londýne - to zahŕňa East London Liquor Company, Distillery mesta Londýn, Half Hitch Gin, Sipsmith, Bermondsey Distillery, Thames Distillers, 58 Gin, Sacred Microdistillery a London Distillery Company.

 • Beluga

  Beluga

  Svetoznáma Ruská vodka. K jej vzniku používa Beluga liehovar Mariinsky, ktorý sa nachádzajú 300km od najbližšieho mesta v Sibírskej pustatine. Je považovaný za jeden z najlepších liehovarov sveta vďaka svojej technológii a panenskej prírode ktorá ho obklopuje. Vďaka svojej polohe poskytuje vodke Beluga tú najčistejšiu artézskej vodu z 300m hlbokých studní. Vodka dozrieva podľa druhu 1-3 mesiace čím získava svoju nenapodobiteľnú chuť a jemnosť.

 • Benedictine

  Benedictine

  Francúzsky likér svetovej povesti. Benedictine sa oddávna vyrába podľa tajného receptu tamojšími kláštornými mníchmi. Hoci je pôvodné znenie receptu starostlivo strážené, snaží ich iní výrobcovia likér Benedictine napodobňovať. Väčšinou je to ale so značne finančným nákladom a malým úspechom. Naviac je značka Benedictine starostlivo chránené a zneužitie sa prísne trestá.

 • Bols

  Bols

  Jedná sa o najstaršiu značku destilátov na svete. Spoločnosť Lucas Bols sa sústredí na výrobu prémiových likérov z tých najkvalitnejších ingrediencií. Zo skvelých likérov je možné namiešať neprebernú škálu skvelých koktailov. Tajné rodinnej receptúry sa pri výrobe likérov Bols používajú dodnes. Táto najširšia rada prémiových likérov sa predáva vo viac ako 100 krajinách po celom svete

 • Bombay

  Bombay

  Svetlo sveta uzrel už v roku 1761 a dodnes je pre jeho výrobu používaná stále rovnaká receptúra. Jednou z najdôležitejších ingrediencií je kvalitné škótske obilie a 10 bylinných prímesí, takzvaných Botanicals, ktoré sa pridávajú k pôvodnej chuti borievky a dodávajú tomuto nápoju jeho jedinečnú chuť. Proces, ako sa Bombay Sapphire vyrába, je známy ako vapour infusion, čiže plynné infúzie. Spočíva v tom, že sa alkoholové pary miešajú s prísadami v plynnom stave (Prechádza cez bylinné prísady umiestnené oddelene v perforovaných medených košoch), čím je umožnené vstrebanie bylinnej arómy.
 • Boulard

  Boulard

  Boulard je rodinná značka: päť generácií odovzdalo svoju vášeň Calvadosovi. Dom Boularda pestoval takmer ako rodovú tradíciu určitú chuť na dobrodružstvo. Boulard Calvados mal vždy v sebe niečo, čo presahuje tradíciu, okrem Normandie, za klasickými spôsobmi, ako piť Calvados. Boulard je vedúcou značkou spoločnosti Pays d'Auge Calvados v oblasti exportu a lídrom v oblasti maloobchodnej distribúcie cestovného ruchu (bez cla), ktorá dáva príležitosť hrať na medzinárodných trhoch kľúčovú úlohu tejto kategórie.

 • Bowmore

  Bowmore

  Pálenicu Bowmore založil v r. 1779 John Simpson na brehoch jazera Loch Indaal. Liehovarníci sa tak radia k najstarším legálnym výrobom liehu na ostrove. Vlastníkom je od roku 1963 Stanley Morrison. Keď sa pálenica stala vlajkovou loďou spoločnosti, došlo k zmene názvu na Morrison-Bowmore. Od r. 1994 je spoločnosť Morrison-Bowmore Distillers v držbe japonskej Suntory. V pálenici prebehol proces, ktorý by sa dal nazvať demodernizacia. Nerezové kade boli vymenené za nádoby z oregonskej borovice.Tento krok smerom k tradíciám prispel spoločne s tým, že je tu zachovaná podlahová sladovňa, k zvýšeniu kvality už tak dobrej whisky.

 • Bruichladdich

  Bruichladdich

  Bruichladdich leží na severnom brehu jazera Loch Indaal na ostrove Islay na západnom pobreží Škótska. Pálenica oddelená od mora, i keď len pokojnou pobrežnou cestou, bola založená v roku 1881 Williamom Hare a jeho bratmi. V roku 1886 prestavaná, ale aj napriek rozšíreniu v roku 1975 zostala takmer nezmenená. V roku 1994 zastavila prevádzku. 19. decembra 2000 získala pálenicu malá skupina súkromných investorov pod vedením Marka Reyniere. Bruichladdich je teraz súkromnou spoločnosťou.

 • Burmester

  Burmester

  Firma J.W.Burmester chce byť do roku 2049 celosvetovo známa ako líder vo výrobe a predaji veľmi kvalitných vín. V roku 1730 Henry Burmester a John Nash založili v Londýne spoločnú firmu Burmester a Nesh. Neskôr sa firma presťahovala do Vila Nova de Gaia av roku 1750 začali vyvážať portské vína na Britské ostrovy a do Európy. Toto partnerstvo trvalo do konca storočia. Na konci 20. storočia rodina Amorim kúpila firmu J.W.Burmester. Rodinu Amorim môžeme dohľadať až do 13. storočia v Španielsku.Od roku 1870 oslavuje rodina Amorim obchodné úspechy. Vtedy založila spoločnosť na predaj korku pre výrobcov vína vo Vila Nova de Gaia. Rodina Amorim vždy snívala podnikať s vínom. Viac ako 10 rokov zvažovali niekoľko možností spolupráce a nakoniec vybrali vinárstve Burmester, pre svoju mimoriadnu kvalitu vín. Rodina Amorim pochopila, že podnikanie v oblasti pestovania a výroby vín potrebuje veľa trpezlivosti a usilovnosť.

 • Bushmills

  Bushmills

  História Bushmills Malt Whiskey sa datuje od roku 1608. Je to sladová whiskey, ktorá sa môže hrdo radiť k tým najprednejším sladovým whiskey sveta. Každá kvapka Bushmills Malt Whiskey prechádza trojitou destiláciou a je vyrobená zo 100% sladového jačmeňa. Jednosladová whiskey zreje najmenej 10 rokov v špeciálne vybraných sudoch uložených v sklade pripojenom k ​​liehovaru.

 • Cálem

  Cálem

  Spoločnosť Porto Calem, ktorá bola založená v polovici 19. storočia (v roku 1859), je jednou z najslávnejších vín v okolí mesta Porto. Nachádza sa vo Vila Nova de Gaia, na južnom brehu rieky Duoro, a je vynikajúcou príležitosťou ochutnať niektoré z najlepších inscenácií portského vína.

 • Campari

  Campari

  Unikátnosť, štýlovosť a nezameniteľná červená farba sú synonymom pre značku, ku ktorej predstaviteľom patria nápoje Campari bitter, chutnajúce po horkých bylinách a citrusovom ovocí, trendové nápoje CampariSoda a Campari Mixx.Pijú sa v 190 krajinách sveta a stali sa symbolom vycibreného vkusu i elegancie. Recept na Campari vznikol v roku 1860 a je základom pre jeden z naslávnejších alkoholických nápojov, ktorého receptúra zostáva tajomstvom až do súčastnosti.

 • Captain Morgan

  Captain Morgan

  Legendárny kapitán Henry Morgan bol jedným z najobdivovanejších bukanírov 17.storočia.Preslávil sa svojou odvahou pri objaviteľských expedíciach na Barbados a Jamajku a tiež svojou šľachetnosťou a družnosťou.Jeho sláva mu nakoniec priniesla aj kreslo jamajského guvernéra, ale to v žiadnom prípade neznamenalo, že by sa vzdal svojej túžby po dobrodružnom živote.Novým objektom jeho dobyvateľských túžob sa od roku 1680 stal tamojší trh s rumom,kedy dal vzniknúť slávnej značke Captain Morgan.

 • Cardhu

  Cardhu

   Pálenicu Cardhu založil v roku 1824 farnár John Cumming potom,čo najmenej 10 rokov pálil alkohol ilegálne. V roku 1872 prevzala vedenie pálenice Elisabeth Cummingová (nevesta zakladateľa J.Cumminga) a v roku 1887 vybudovala novú pálenicu bližšie farmy. V roku 1893 bola pálenica kúpená spoločnosťou John Walker and Sons Ltd.(Whisky Cardhu je hlavnou Zložkou miešaných whisky značky Johnnie Walker)

 • Carl Jung

  Carl Jung

  Vinárstvo Carl Jung s viac ako storočnou tradíciou sídli na zámku Boosenburg v malebnom mestečku Rüdesheim am Rhein. Tu sa vinári venujú starostlivosti o vínnu révu aj o víno tak, aby sa na Váš stôl dostal kvalitný nápoj, ktorý si v zdraví užijete. Vlastné patent vznikol v roku 1908 v Nemecku. Výrobný proces v priebehu rokov doznal mnohých zmien a vylepšení. Dealkoholizované víno sa stalo vyhľadávaným nápojom najmä v období prohibície v USA. V súčasnej dobe predstavuje vývoz jedného európskeho výrobcu dealkoholizovaného vína viac ako 4 milióny fliaš dodávaných do Švédska, Nórska, Dánska a USA. V USA a Kanade takmer nenájdete vináreň či reštauráciu s nápojovým lístkom, ktorý by túto alternatívu neponúkal, podobne ako je v Európe úplnou samozrejmosťou nealkoholické pivo. • Chambord

  Chambord

  Bohatý a pritom jemný malinový likér, ktorého tradícia siaha až do času Ľudvíka XIV. Základnými zložkami sú čierne maliny a ďalšie bobuľové ovocie, ktoré sú máčané v koňaku a v ďalších ušľachtilých destilátoch spolu s medom, vanilkou a vonnými bylinkami.

 • Chartreuse

  Chartreuse

  Chartreuse je francúzsky, čisto prírodný bylinný likér s charakteristickou, silne korenistou až sladkou chuťou.Recept na tento likér dostali v roku 1605 mnísi kartuziánskeho rádu od vojvodu d´Estrées.Likér je vyrobený zo 130 horských bylín a ušľachtilej vínovice.Byliny sú postupne macerované vo vínovici niekoľko dní a následne destilované.Nasleduje ďalšie pridanie bylinného macerátu.Likér zreje okolo piatich rokov v dubových sudoch.

 • Château Lamothe de Haux

  Château Lamothe de Haux

  Na vrcholku kopcovitej krajiny v blízkosti mesta Haux sa nachádza Chateau Manos.Rodinný podnik Neel Chombarta sa tu venuje kompletnej starostlivosti o víno.Od jeho sadenia cez zber aj o samotný predaj.Majiteľ pán Niotout, bol 20 rokov pivničný majster v Chateau Coutet v Barsac a je slávny špecialista cez sladké biele vína.Po mnoho rokov je Chateau Manos vedúcim hráčom vín s prívlastkom Cadillac.

 • Chivas Regal
 • Vinofol

  Vinofol

  Vinárstvo Novosedly VINOFOL je rodinné vinárstvo, ktoré vedú bratia Pavel a Richard Foltýnovi; do práce sú zapojení aj ďalší členovia rodiny.

  Od roku 1992 sme vybudovali moderný vinársky podnik vybavený všetkou potrebnou novodoubou technológiou od prijmu hrozna cez rôcne voliteľné spôsoby vinifikácie a zrenia až po šetrnú filtráciu a moderné fľašovanie.
  Dnes patríme k technologicky najlepším vybaveným podnikom.

 • Wild Geese

  Wild Geese

  Rada skvelej írskej whisky z poslednej nezávislej pálenice v írskych rukách.

 • Zwack Unicum

  Zwack Unicum

  Likér vznikol v Budapešti ako liek pre cisára Jozefa II.

  Recept vymyslel lekár Joseph Zwack v roku 1790. Legenda hovorí, že názov vymyslel sám cisár, keď po požití nápoja zvolal: "To je unicum!"